- Получаване на връзка
- X
- Имейл
- Други приложения
- Получаване на връзка
- X
- Имейл
- Други приложения
Безспорно това ястие или го обичаш или мразиш. Много хора пазят спомена за потъналия в домати ориз от детската градина или за манджата с която баба ни е тъпчела на обяд, а ние сме бързали да слизаме пред блока.
Всъщност Доматите с ориз или 'мати с 'рис, както му викахме като деца, е едно прекрасно постно ястие, подходящо хем за гарнитура, хем за основно. Хем за лято, хем за зима.
За да не пропускате предложенията ни, последвайте ни и тук: https://www.facebook.com/groups/851951712366118/?ref=share
- 1ч.ч ориз
- 1 настърган домат
- 1 малка глава лук
- 1 морков
- 1ч.л. чубрица
Начин на пригатвяне:
- Запържваме леко лука и моркова и към тях добавяме ориза. Когато придобие прозрачен оттенък изсипваме в тигана и настъргания домат, заедно с щипка захар, сол и чубрицата. Разбъркваме добре.
- Ориза се вари 1:2 - 1 чаша ориз, 2 вода на слаб огън под похлупак. Рядко се разбърква. Ако прецените, че водата се изпарява, а ориза не е готов - долейте малко ( около ½ кафена чаша).
*може да се поднесе поръсен с пресен магданоз или дори босилек.
******
Истината е,че ми беше доста трудно да накарам домочадието да яде постна храна. Не знам какво кара 4 годишни деца да искат само кюфтета, но факт - ако няма кюфте или луканка на масата не се сяда.
Все пак вече прогреса е на лице и щом хапват домати д ориз за карнитура на месото - аз пак съм доволна. Стискайте палци да продперирам в това начинание и със следващия пост да се похваля,че са яли боб без наденица!
- Получаване на връзка
- X
- Имейл
- Други приложения

Коментари
Публикуване на коментар